20 Temmuz 2016 Çarşamba

Dostum bu dergi bir harika!


Yıllardır Türk satrancına katkılarına sürdüren Analiz Satranç Yayıncılık ve FM Alper Efe Ataman yeni bir girişim ile satrançseverlerin yine takdirini kazandı. "Satrançsever" dergisi artık yayınların dijital ortama taşındığı, yazılı basının kıvrandığı bu dönemde çok cesur bir girişim. İnternette sınırsız kaynak varken, chessbaseler, videolar pek çok kaynak varken bu dergi Türk satrancı için adeta lütuf.

Üstelik halihazırda TSF'nin bedava olarak dağıttığı Mavi Kale dergisi varken insan başta bu dergi nasıl ayakta kalacak diye düşünmekten kendini alamıyordu ama yapılan işin kalitesinin görünce ikna olmamak elde değil.

Normal şartlarda eski tarihlerdeki örneklere bakınca satranç dergisinden anladığımız derginin yarısının analizsiz copy paste oyunlarla doldurulmasıydı. Elbette Nevzat Süer'in dergisini ve bazı dergileri bir kenara koymak lazım. Elbette değerli dergilerimiz oldu ama "Satrançsever" dergisi tüm bu dergilerin fersah fersah ilerisinde. İki ayda bir çıkacak bu dergi sloganlarında olduğu gibi gerçekten "Kitap gibi dergi" İlk  sayısı 64 sayfa ikinci sayısı 88 sayfa olan dergi anlatılmaz okunur!

Her sayfası özenle hazırlanan bu dergideki yazılar yeterince biriktikten sonra derlense herhalde en az 10 kitap çıkacaktır.

Neyse biz fazla anlatmayalım en iyisi siz alın ve okuyun: Satrançsever - 2

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme